Doradztwo na rzecz Grupy Polmlek przy transakcji nabycia udziałów Rolmlecz i Lacpol

Transakcja nabycia przez Grupę Polmlek całości udziałów Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Rolmlecz” w Węgrowie oraz przejęcia kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich „Lacpol” i jej podmiotami zależnymi („Grupa Lacpol”).

Kancelaria reprezentowała kupującego, Grupę Polmlek, przy transakcji nabycia udziałów Rolmlecz i Lacpol.

Rolmlecz jest największym wspólnikiem Lacpol, który jest podmiotem dominującym Grupy Lacpol. Działalność Rolmlecz koncentruje się na skupie mleka oraz jego sprzedaży do podmiotów produkcyjnych z Grupy Lacpol, produkcji i dystrybucji materiałów opakowaniowych i transporcie drogowym.

Grupa Lacpol jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów wyrobów mleczarskich. Do najważniejszych produktów wytwarzanych przez Grupę Lacpol należą sery dojrzewające, śmietana, jogurt, maślanka, twaróg, masło, produkty w proszku oraz napoje mleczne. Grupa Lacpol wytwarza produkty w  9 zakładach produkcyjnych i usługowych.

Grupa Polmlek działa w sektorze mleczarskim, obejmującym głównie przetwórstwo mleka, produkcję serów i twarogów, masła, śmietany, a także jogurtów. Należąca do Grupy Polmlek Fortuna Sp. z o.o. zajmuje się produkcją soków z owoców i warzyw.

 

Transakcję ze strony GKW prowadzili:

Arkadiusz Grabalski

Justyna Fedyszyn

Paulina Banasik

Mateusz Dubielis

Aleksander Olender

 

Więcej informacji:

https://www.forbes.pl/biznes/polmlek-przejmuje-kontrole-nad-lacpolem-dzieki-przejeciu-rolmleczu/kz4jes5

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/polmlek-przejal-lacpol-i-dolaczyl-do-polskich-gigantow-mleczarskich/

 https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci-branzowe-bydlo/rolmlecz-i-lacpol-trafi-w-rece-polmleku/

16.07.2019, Arkadiusz Grabalski, Justyna Fedyszyn

Osoby odpowiedzialne

Arkadiusz Grabalski

wspólnik, radca prawny

Arkadiusz Grabalski

Justyna Fedyszyn

wspólnik, radca prawny

Justyna Fedyszyn

Kolejny artykuł


powrót do wszystkich aktualności