Finansowanie dłużne

Doradzaliśmy klientom w transakcjach pozyskania kapitału na realizację projektów inwestycyjnych i rozwojowych. Współpracujący z nami prawnicy wielokrotnie reprezentowali spółki publiczne, niepubliczne oraz różnorodne przedsiębiorstwa w trakcie negocjacji z instytucjami finansowymi.

Prawnicy kancelarii reprezentowali klientów w toku negocjacji warunków oraz dokumentacji udzielenia finansowania, zarówno w formie długu, jak również finansowania o charakterze mieszanym (mezzanine).

Zakres doradztwa

  • ustalenie założeń  i wymagań klienta związanych z pozyskaniem finansowania;
  • negocjowanie warunków udzielania finansowania z instytucjami finansowymi;
  • opracowanie dokumentacji prawnej związanej z udzieleniem finansowania oraz ustanowieniem zabezpieczeń;
  • bieżące doradztwo w okresie korzystania z finansowania.

Projekty

Doradztwo na rzecz grupy Polmlek przy pozyskaniu finansowania z Banku Zachodniego WBK S.A. na nabycie udziałów w spółce Agros-Nova Soki sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz Patrivita sp. z o.o. (grupa Polmlek) w związku z pozyskaniem finansowania bankowego. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania oraz przygotowanie dokumentacji prawnej.

Doradztwo na rzecz grupy Polmlek przy pozyskaniu finansowania na nabycie udziałów Rolmlecz i Lacpol

Doradztwo na rzecz grupy Polmlek w związku z pozyskaniem finansowania bankowego. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania oraz przygotowanie dokumentacji prawnej.

Doradztwo na rzecz VGL Group przy transakcji nabycia udziałów Solid Logistics

Doradztwo na rzecz inwestora VGL Group będącego jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce przy transakcji nabycia udziałów Solid Logistics sp. z o.o. - operatora logistycznego o zasięgu ogólnoświatowym, świadczącego kompleksowe usługi logistyczne w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy i kolejowy. Transakcja obejmowała przeprowadzenie badania due diligence, uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na koncentrację,  przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz uczestnictwo w negocjacjach.
pokaż wszystkie projekty

Doradztwo na rzecz VGL Group sp. z o.o. przy finalizacji transakcji nabycia Solid Logistics sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz VGL Group sp. z o.o przy finalizacji transakcji, w wyniku której powstał największy polski operator logistyczny – VGL Solid Group. Transakcja obejmowała przeprowadzenie badania due diligence, uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na koncentrację,  przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz uczestnictwo w negocjacjach.

Zespół

Arkadiusz Grabalski

wspólnik, radca prawny

Arkadiusz Grabalski

Marek Kempiński

wspólnik, radca prawny

Marek Kempiński

Masz pytania?
Chętnie odpowiemy

ul. Jasna 14/16A
00-041 Warszawa

T: +48 22 657 20 00
F: +48 22 657 22 00

E: kancelaria@gkwlegal.pl

zobacz na mapie