Finansowanie dłużne

Doradzaliśmy klientom w transakcjach pozyskania kapitału na realizację projektów inwestycyjnych i rozwojowych. Współpracujący z nami prawnicy wielokrotnie reprezentowali spółki publiczne, niepubliczne oraz różnorodne przedsiębiorstwa w trakcie negocjacji z instytucjami finansowymi.

Prawnicy kancelarii reprezentowali klientów w toku negocjacji warunków oraz dokumentacji udzielenia finansowania, zarówno w formie długu, jak również finansowania o charakterze mieszanym (mezzanine).

Zakres doradztwa

  • ustalenie założeń  i wymagań klienta związanych z pozyskaniem finansowania;
  • negocjowanie warunków udzielania finansowania z instytucjami finansowymi;
  • opracowanie dokumentacji prawnej związanej z udzieleniem finansowania oraz ustanowieniem zabezpieczeń;
  • bieżące doradztwo w okresie korzystania z finansowania.

Projekty

Doradztwo na rzecz grupy Polmlek przy pozyskaniu finansowania z Banku Zachodniego WBK S.A. na nabycie udziałów w spółce Agros-Nova Soki sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz Patrivita sp. z o.o. (grupa Polmlek) w związku z pozyskaniem finansowania bankowego. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania oraz przygotowanie dokumentacji prawnej.

Doradztwo na rzecz grupy Polmlek przy pozyskaniu finansowania na nabycie udziałów Rolmlecz i Lacpol

Doradztwo na rzecz grupy Polmlek w związku z pozyskaniem finansowania bankowego. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania oraz przygotowanie dokumentacji prawnej.

Doradztwo na rzecz VGL Group przy transakcji nabycia udziałów Solid Logistics

Doradztwo na rzecz inwestora VGL Group będącego jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce przy transakcji nabycia udziałów Solid Logistics sp. z o.o. - operatora logistycznego o zasięgu ogólnoświatowym, świadczącego kompleksowe usługi logistyczne w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy i kolejowy. Transakcja obejmowała przeprowadzenie badania due diligence, uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na koncentrację,  przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz uczestnictwo w negocjacjach.
pokaż wszystkie projekty

Doradztwo na rzecz VGL Group sp. z o.o. przy finalizacji transakcji nabycia Solid Logistics sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz VGL Group sp. z o.o przy finalizacji transakcji, w wyniku której powstał największy polski operator logistyczny – VGL Solid Group. Transakcja obejmowała przeprowadzenie badania due diligence, uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na koncentrację,  przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz uczestnictwo w negocjacjach.

Zespół

Arkadiusz Grabalski

wspólnik, radca prawny

Arkadiusz Grabalski

Marek Kempiński

wspólnik, radca prawny

Marek Kempiński

Paulina Banasik

radca prawny

Paulina Banasik

Piotr Mordzonek

aplikant radcowski

Piotr Mordzonek

Masz pytania?
Chętnie odpowiemy

ul. Jasna 14/16A
00-041 Warszawa

T: +48 22 657 20 00
F: +48 22 657 22 00

E: kancelaria@gkwlegal.pl

zobacz na mapie