Doradztwo na rzecz VGL Group sp. z o.o. przy finalizacji transakcji nabycia Solid Logistics sp. z o.o.

Prawnicy kancelarii GKW wspierali VGL Group przy finalizacji transakcji nabycia Solid Logistics

28 czerwca 2021 r. z sukcesem zakończył się rozpoczęty w sierpniu 2020 r. proces synergii dwóch wiodących operatorów logistycznych VGL Group i Solid Logistics.

VGL Group jest czołowym polskim operatorem logistycznym, działającym na rynku od 2000 roku. Oferuje pełen portfel usług z zakresu spedycji morskiej, lotniczej i drogowej oraz transportu i zarządzania łańcuchem dostaw.

Solid Logistics  jest operatorem logistycznym o zasięgu ogólnoświatowym, który posiada własne biura w Polsce, Niemczech, Chinach i na Tajwanie oraz współpracujące biura na całym świecie. Solid Logistics świadczy kompleksowe międzynarodowe usługi logistyczne w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy i kolejowy.

W wyniku realizacji transakcji VGL Group stał się wyłącznym właścicielem Solid Logistics, natomiast właściciele Solid Logistics objęli udziały w VGL Group. Finalizacja transakcji doprowadziła do powstania wiodącego polskiego operatora logistycznego, funkcjonującego pod firmą VGL Solid Group. Prognozowane obroty nowopowstałej Grupy za rok 2021 przekroczą 1 miliard zł.

Doradcą prawnym VGL Group była mec. Justyna Fedyszyn,  mec. Paulina Banasik i mec. Małgorzata Mieleszko.

Doradcą prawnym Solid Logistics była mec. Justyna Kyć i mec. dr Andrzej Dmowski z kancelarii Russell Bedford Dmowski i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka Sp. k.

Więcej informacji:

Finalizacja transakcji nabycia Solid Logistics przez VGL Group – VGL Group (vgl-group.com);

VGL Group i Solid Logistics zamknęły ostatni etap transakcji nabycia udziałów

28.06.2021, Justyna Fedyszyn

Osoby odpowiedzialne

Justyna Fedyszyn

wspólnik, radca prawny

Justyna Fedyszyn

Kolejny artykuł


powrót do wszystkich aktualności