Doradztwo na rzecz VGL Group sp. z o.o. przy finalizacji transakcji nabycia Solid Logistics sp. z o.o.

Prawnicy kancelarii GKW wspierali VGL Group przy finalizacji transakcji nabycia Solid Logistics

28 czerwca 2021 r. z sukcesem zakończył się rozpoczęty w sierpniu 2020 r. proces synergii dwóch wiodących operatorów logistycznych VGL Group i Solid Logistics.

VGL Group jest czołowym polskim operatorem logistycznym, działającym na rynku od 2000 roku. Oferuje pełen portfel usług z zakresu spedycji morskiej, lotniczej i drogowej oraz transportu i zarządzania łańcuchem dostaw.

Solid Logistics  jest operatorem logistycznym o zasięgu ogólnoświatowym, który posiada własne biura w Polsce, Niemczech, Chinach i na Tajwanie oraz współpracujące biura na całym świecie. Solid Logistics świadczy kompleksowe międzynarodowe usługi logistyczne w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy i kolejowy.

W wyniku realizacji transakcji VGL Group stał się wyłącznym właścicielem Solid Logistics, natomiast właściciele Solid Logistics objęli udziały w VGL Group. Finalizacja transakcji doprowadziła do powstania wiodącego polskiego operatora logistycznego, funkcjonującego pod firmą VGL Solid Group. Prognozowane obroty nowopowstałej Grupy za rok 2021 przekroczą 1 miliard zł.

Doradcą prawnym VGL Group była mec. Justyna Fedyszyn,  mec. Paulina Banasik i mec. Małgorzata Mieleszko.

Doradcą prawnym Solid Logistics była mec. Justyna Kyć i mec. dr Andrzej Dmowski z kancelarii Russell Bedford Dmowski i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka Sp. k.

Więcej informacji:

Finalizacja transakcji nabycia Solid Logistics przez VGL Group – VGL Group (vgl-group.com);

VGL Group i Solid Logistics zamknęły ostatni etap transakcji nabycia udziałów

28.06.2021, Justyna Fedyszyn, Paulina Banasik

Osoby odpowiedzialne

Justyna Fedyszyn

wspólnik, radca prawny

Justyna Fedyszyn

Paulina Banasik

radca prawny

Paulina Banasik

Kolejny artykuł


powrót do wszystkich aktualności