Kancelaria GKW ponownie skuteczna w sprawie nierzetelnych wyników testów na obecność narkotyków

Sąd po raz kolejny uwzględnił zażalenie Kancelarii GKW – Grabalski, Kempiński i Wspólnicy Sp. k. na zatrzymanie prawa jazdy kierowcy autobusu z uwagi na błędne wyniki testów policyjnych na obecność narkotyków. Postępowanie dotyczyło głośnego przypadku zderzenia dwóch autobusów miejskich. Obaj kierowcy, którzy brali udział w zdarzeniu zostali poddani przez Policję testom na obecność narkotyków. Przeprowadzone przez Policję #testy wykazały obecność środków odurzających w organizmach kierowców. Na podstawie wyników testów #Policja zatrzymała prawa jazdy, pomimo, iż obaj #kierowcy zapewniali, że nie brali żadnych środków odurzających. Policja nie dokonała zwrotu prawa jazdy kierowców, nawet po tym jak przeprowadzone z inicjatywy Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. badania z krwi, które nie wykazały obecności narkotyków.

Testy stosowane przez Policję w wielu przypadkach dają fałszywe wyniki, a konsekwencje dla kierowców są bardzo dotkliwe. Kierowcy nie tylko nie mogą wykonywać pracy, ale także spotykają się z negatywnym odbiorem społecznym. To nie pierwszy przypadek, w którym Kancelaria wspiera #MZA i kierowców autobusów w związku z zatrzymaniami prawa jazdy w oparciu o fałszywe wyniki testów policyjnych.

Problem ten dotyczy nie tylko kierowców zawodowych – każdy #kierowca biorący udział w zdarzeniu drogowym lub podczas rutynowej kontroli może zostać poddany badaniu przy użyciu takiego postu.

Do tego problemu ostatnio powrócił #onet.pl i Fakty TVN , przedstawiając negatywne skutki błędnych testów. W materiałach przedstawione zostały sylwetki kierowców Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o., w sprawach których walczyła adwokat Katarzyna Nowicka, partner kierująca Zespołem Postępowań Sądowych i Arbitrażowych.

👉 #Onet.pl – https://lnkd.in/dR2UKsVr
📣 Fakty TVN – https://lnkd.in/dfkZU_qB
🚨Stanowisko Komenda Główna Policji – https://lnkd.in/d3Qcf4jJ

25.10.2023, Katarzyna Nowicka

Osoby odpowiedzialne

Katarzyna Nowicka

wspólnik, adwokat

Katarzyna Nowicka

Kolejny artykuł


powrót do wszystkich aktualności