Sąd uwzględnił zażalenie Kancelarii na zatrzymanie kierowcy autobusu

Kancelaria GKW reprezentowała kierowcę MZA w szeroko komentowanym w mediach postępowaniu zażaleniowym, dotyczącym zatrzymania kierowcy.

Do zatrzymania doszło 8 lipca 2020 r. w ramach policyjnych kontroli autobusów miejskich w Warszawie. Funkcjonariusze testowali kierowców na obecność narkotyków. Pierwszy test jakiemu poddany został reprezentowany przez Kancelarię kierowca wykazał, że był on pod wpływem narkotyków, jednak kolejne testy już tego nie potwierdziły. Mimo negatywnych wyników badań, Policja podejmowała kolejne czynności. W stosunku do kierowcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego oraz przeszukano jego miejsce zamieszkania. Kierowca nie został zwolniony i spędził noc w izbie zatrzymań. Kancelaria złożyła zażalenie w tej sprawie, kwestionując czynności Policji.

W dniu 15 grudnia 2020 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli przychylił się do stanowiska Kancelarii i uznał, że działania policji były bezpodstawne i nieprawidłowe. W końcowych rozważaniach Sąd wskazał, że „Cel nie uświęca środków. Dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, pasażerów komunikacji miejskiej, nie może powodować, że prawa i gwarancje osób zatrzymanych nie będą respektowane”.

Więcej o sprawie:

https://www.wprost.pl/kraj/10342743/postepowali-ze-mna-jak-z-przestepca-emocjonalne-nagranie-z-zatrzymanym-kierowca-autobusu.html

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/kierowca-mza-bezpodstawnie-zatrzymany-przez-policje-postanowienie-sadu-67106.html

Wygrana Kancelarii z wydawcą Newsweeka w sporze o ochronę dóbr osobistych

Wygrana Kancelarii w sporze ATF sp. z o.o. sp.k. z Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. – wydawcą i dziennikarzami Newsweek o ochronę dóbr osobistych.

Kancelaria GKW reprezentuje ATF w sporze z wydawcą Newsweek o ochronę dóbr osobistych. ATF zarzuca wydawcy i dziennikarzom, że artykuł opublikowany w Newsweek był niezgodny z prawdą, zawierał wiele nieprawdziwych sugestii i manipulacji oraz cechował się nierzetelnością dziennikarską, co stanowi naruszenie dóbr osobistych ATF.

Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z 2 grudnia 2020 r. (sygn. akt III C 1328/17) w wyniku wniesionego przez Kancelarię powództwa, nakazał wydawcy Newsweeka oraz autorom artykułu zamieścić oświadczenia z przeprosinami ATF za zamieszczenie częściowo nieprawdziwych informacji, naruszających dobre imię spółki w artykule pt. „Smród za stodołą”. Orzeczenie jest nieprawomocne.